Cyklotrasa Brezová pod Bradlom - hrad Branč

Okruh vhodný pre cestné bicykle takmer bez áut a ponúka veľmi veľa krásnych výhľadov a zaujímavostí ako napríklad dve rozhľadne a hrad Branč. Hneď pár metrov ako výjdete z Brezovej je po pravej strane pamätník .


Cesta od Brezovej až po hlavnú cestu, na ktorú sa pripojíte pri Myjave je takmer bez áut. Najskôr zberám výškové metre, neskôr sa profil trošku zavlní a v záverečnej časti už nasleduje dlhý zjazd až po hlavnú cestu pri tejto dopravnej značke. Pokračuje sa smer Senica. Hlavná cesta takmer bez krajnice, ale našťastie sa ide po nej iba pár kilometov a rýchlo z nej budete preč. Blížime sa k hradu Branč. Na hrad vedie už kamenistá cesta (cca 100 m), ak pôjdete na cesťáku trošku potlačíte.

Pohľad na hrad Branč už z hlavnej cesty smerujúcej do Sobotišťa. Vodná nádrž Kunov, v lete sa tu dá isto dobre okúpať. Koniec stúpania nad obcou Prietrž. Už vas čaká iba zjazd a pár rýchlych kilometrov a kolečko sa v Brezovej uzavrie. Tento kraj je parádny a určite sa sem ešte vrátim preskúmať ďalšie bočné cestičky, ktoré isto stoja za jazdu. Ak sa sem vydáte, prajem vám krasne počasie.

Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 57 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!