Cyklotrasa Brieštie - Strečno

Trasa vedie územím Malej Fatry do obce Strečno. Začína v obci Brieštie, odkiaľ pokračuje po zelenej turistickej značke do obcí Polerieka, Lazany a po modrej turistickej značke do obcí Valča a Trnovo. Z obcí sa nachádzajú dve rozhľadne, rozhľadňa pod Bokšínom a rozhľadňa na tankovej ceste. Ďalej pôjdete do mesta Martin a smerom na obce Vrútky a Strečno.

Tu sa nachádza rovnomenný hrad. Hrad sa preslávil vďaka americkému filmu Dračie srdce, ktorý tu bol natáčaný. Hrad bol pravdepodobne postavený na prelome 13. a 14. storočia s cieľom stráženie cesty a výber mýta v údolí riek Váh. Hrad počas svojej existencie niekoľkokrát zmenil majiteľa. Začiatkom 15. storočia patril kráľovskej rodine. V 17. storočí sa stal útočiskom povstalcov pri Thökölyho povstania. Pre potlačenie tohto povstania bol hrad poničený a odvtedy chátra. V 20. storočí prebehla rozsiahla rekonštrukcia a bola tu umiestnená pobočka Považského múzea. Hrad je až dodnes prístupný verejnosti.

Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 64 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!