Cyklotrasa Bystričany - Nová Baňa

Trasa začína pri vlakovej stanice v obci Bystričany. Odtiaľ pôjdete smerom na Čereňany do obce Oslany. Ďalej potom na rázcestí Bridove štale do Radobické doliny, ktorá leží na hranici chránenej krajinnej oblasti Ponitrie. Odtiaľ po zelenej turistickej značke okolo dediny Cerová do obce Glendeje a ďalej opäť po zelenej turistickej značke do dediny Penhýbel, blízko ktorej sa nachádza fotovoltaická elektráreň. Odtiaľ pôjdete do Tomova štálu, Zimmermanova štálu a Malej Lehoty, kde si môžete urobiť zastávku u miestnej atrakcie, andezitového skalného mora.

Toto more je národnou prírodnou pamiatkou od roku 1975. Má rozlohu 1,4 ha a vzniklo pravdepodobne vo štvrtohorách. Andezity vznikli z lávy, ktorá mala zásaditý charakter. V priebehu sopečnej činnosti stvrdol lávový prúd a vytvorili sa odlišné formy hornín. Tuhnutie lávy bolo rýchle, pretože v tom čase klesala teplota k -60 ° C. Každý z kameňov váži okolo pol tony.

Ďalej pôjdete cez Adamcov a Hubačov Štál do obcí Kostivrch a mestskej časti Kňazovy lúky.

Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 47 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!