Cyklotrasa Černochov - Borša

Krátka cyklotrasa vedúca Tokajom je vhodná aj pre úplných začiatočníkov. Nakoľko mám chalupu v obci Černochov, každý výlet začína práve tu. Vyberáme sa na západ po červenej značke smerom do viníc a šliapem do drobného kopčeka asi 2000 m po rozbitej asfaltovej ceste. Po prejdení asi 2 km je možnosť odbočiť vinárskou skratkou buď priamo do Veľkej Bary, alebo pokračovať ďalej do viníc. Zo sedla údolia je to mierne klesanie, míňame vínny domček, novo vybudované vinice a vínne domčeky. Asi po 3500m dorazíme k novovybudovanej vyhliadkovej veži cca 300m od Malej Tŕňe

 

Vydávame sa doľava, kde trasa stále mierne klesá, po pravej strane míňame výhľad na Satoraljuhjhely. Nasleduje mierne stúpanie do obce, po cca 800m sa nachádza veľmi pekne zrekonštruovaný kamenný vínny domček. Pokračujeme ďalej rovno a vchádzame do obce Veľká Bara. Tu prejdeme jemným "esíčkom" a zjazdom sa po cca 1500m vchádzame do obce Malá Bara. Tu máme možnosť ísť doľava na obce Černochov a Cejkov, doprava smer obce Borša, no my križujeme cestu a smerujeme ďalej po žltej.

 

Od križovatky nastáva stúpanie smerom na kopček Hatfa. Po 1100m na konci dediny sa končí aj asfaltová cesta, po ktorej sme doteraz šli

a pokračuje sa po štrkovej komunikácii smerom hore. Prechádzame lúkou, po ľavej strane pri bývalom družstve sa nám naskytuje výhľad na obec Černochov a tokajské údolie a vchádzame do agátového lesa jemným stúpaním. Ďalej nasleduje ostrejšie klesanie po prachovej ceste s vyjazdenými koľajami a prichádzame do vedľajšieho údolia koryta Bodrogu. Odbáčame napravo, prechádzame vinicou a obchádzame neznáme rekreačné zariadenie, nové vínne pivnice a prechádzame okolo chovu danielov Hatfa.

 

Pokračujeme stále rovno a prichádzame do Viničiek. ďalej vedie cesta už len po štátnej ceste pre motorové vozidlá, čo je trošku škoda. Po pravej strane míňame nový penzión Zlatú Putňa, vinársku strednú školu a vchádzame do obce Borša. Z nej sa už len vraciame na začiatok našej cyklotrasy, odbáčame doprava na obce Cejkov a Černochov, pokračujeme asfaltkou s dvoma asi 90 stupňovými zatáčkami a prichádzame k poslednej miestnej atrakcii Vareha sun beach Malá Tŕňa. Z tejto umelo vytvorenej nádrže ostali už len ruiny, všetky drevostavby neboli anilen natreté a tak po 3, 4 rokoch poslúžia tak maximálne ako palivové drevo pre rybárov. Prechádzame križovatkou, ktorou sme už raz prešli a pomaly sa vraciame do obce Černochov.

Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 24 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!