Cyklotrasa Chvatimech - Krpáčovo

Tento okruh začína v obci Chvatimech blízko národného parku Nízke Tatry. Odtiaľ pokračuje ďalej po žltej turistickej značke do obce Bystrá. Tesne pred dedinou uvidíte Bystrianskou jaskyňu. Jaskyňa bola v roku 1973 vyhlásená za chránený prírodný útvar. Dosahuje dĺžku 1 km a v roku 1968 bolo sprístupnené 475 m. Jedná sa o riečne jaskyni vytvorenú podzemným tokom Bystrianky. Jaskyňa sa skladá z dvoch častí: zo Starej a Novej jaskyne. Nová jaskyne pozostáva z kľukatých pulinových chodieb, miestami rozšírených v siene a dómy. Južne od nej sa nachádza priepasť Peklo, hlboká 141 m, objavená roku 1956 pri sondovacej prácach z povrchového závrtu. Na kvapľovú výzdobu nie je Bystrianska jaskyňa taká bohatá ako iné jaskyne na slovenskom. Vytvorili sa v nej len miestami kvapľové záclony, sintrové platne, nástenné vodopády, zvonivé orgány a niekde biele a lesklé stalaktity a stalagmity. V Starej jaskyni kvapľové útvary už odumreli a zvetrali.

Z Bystré pôjdete ďalej do obce Tále, blízko ktorej sa nachádza lanový park Tarzania. V parku sa nachádza 23 prekážok vo výške 5 až 7 metrov. V máji, júni a septembri je otvorené len cez víkendy a sviatky. V júli a auguste je otvorené denne od 9:30 do 18:00 h. Z Tále pôjdete smerom na Krpáčovo, Dolná Lehota a Lopej. Odtiaľ cez Skalicu, Podbrezovej a Štiavničku späť do Chvatimechu.

Náročnosť cyklotrasy: Snadná

Terén: MTB (horské)

Vzdialenosť: 30 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!