Cyklotrasa Devín - Lamač

Okruh je dlhý skoro 50 km a čiastočne zasahuje až do Rakúska. Začína v Devíne, kde sa nachádza známy gotický hrad. Hrad sa týči nad sútokom Dunaja a Moravy. Hrad má veľmi bohaté dejiny. Pôvodné hradisko tu bolo už v 9. storočí. Podľa archeologického prieskumu bol hradný vrch osídlený už v dobe kamennej. Bol významnou križovatkou ciest, ktorú ako vojenskú základňu používali Rimania v 2. storočí. Hrad mal počas svojej existencie veľa vlastníkov a v 18. storočí začal chátrať. V dnešnej dobe je hrad zrekonštruovaný a nachádza sa tu expozícia z minulosti Slovanov. Z Devína pôjdete do Devínskej Novo Vsi, kde prejdete cyklomosť Slobody cez rieku Moravu a dostanete sa tak do Rakúska.

Tu pôjdete k zámku Schloss Hof. K zámku patrí aj rozľahlá záhrada a statok. Zámok bol postavený v 17. storočí. Tento štvorkrídlový zámok v roku 1725 získal Eugen Savojský a nechal ho rozšíriť o ďalšie dve krídla. Uprostred sa nachádza čestný dvor. V roku 1755 ho potom získala Mária Terézia. V rokoch 1773-1775 tu došlo k renovácii a ďalšie prestavbe. Zámok je prístupný verejnosti a sú tu organizované komentované prehliadky, ktoré by ste rozhodne nemali vynechať.

Od zámku pôjdete do obcí Niederweiden, Engelhartstetten a cez rieku Dunaj ďalej do mesta Hainburg a do obce Wolfsthal, za ktorú sa vrátite späť na Slovensko. 

Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 49 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!