Cyklotrasa Devín - Skalica

Na sútoku rieky Moravy a Dunaja leží mesto Devín. Tu sa nachádza aj rovnomenná zrúcanina hradu. Tento gotický hrad bol postavený v 9. storočí. Avšak celé územie okolo hradu bolo obývané už od 5. tisícročia pred Kristom, a to najmä vďaka vhodným prírodným podmienkam pre život. Archeologické nálezy v tejto oblasti sú veľmi bohaté. Hrad je prístupný verejnosti a môžete si ho teda prehliadnuť. Z Devína pôjdete okolo rieky Moravy k cyklomostu slobody, ktorý spája slovenských a rakúsky breh okolo rieky Moravy. Bol postavený na mieste bývalého mosta z roku 1771, ktorý bol zničený v roku 1809 plávajúcimi kryhami. Nový most bol postavený v roku 2012.

Z Devínskej Novej Vsi pôjdete smerom na obce Zohor, Láb, Malacky, Gajary a Veľké Leváre. Odtiaľ potom do obcí Závod, Tomky a Šaštín. V Šaštíne sa nachádza jedna z najvýznamnejších bazilík na slovenskom, bazilika Sedmibolstné Panny Márie. Stavať sa začala v roku 1736 a je spätá so sochou Sedembolestnej Panny Márie z roku 1564. Bazilika bola vyhlásená za pútnické miesto bratislavskej eparchie.

Z Šaštín pôjdete ďalej do obcí Petrova Ves a Holíč. Tu sa nachádza holičské zámok postavený v barokovo-klasicistickom štýle. Vznikol prestavbou starovekého vodného hradu. Bol vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. Do hradu je možný prístup len po moste, ktorý vedie cez vodnú priekopu. Zámok je prístupný verejnosti, avšak je v hroznom stave. V zámku sa nachádza mestské múzeum. 

Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 99 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!