Cyklotrasa Devín - Závod

Okolo hraníc s Rakúskom vedie trasa, ktorá začína neďaleko Bratislavy, v obci Devín. Devín leží pri rieke Dunaj a je tu i prístav. Navyše sa tu nachádza zrúcanina Devínskeho hradu. Tento gotický hrad sa týči nad sútokom Dunaja a Moravy. Hrad má veľmi bohaté dejiny. Pôvodné hradisko tu bolo už v 9. storočí. Podľa archeologického prieskumu bol hradný vrch osídlený už v dobe kamennej. Bol významnou križovatkou ciest, ktorú ako vojenskú základňu používali Rimania v 2. storočí. Hrad mal počas svojej existencie veľa vlastníkov a v 18. storočí začal chátrať. V dnešnej dobe je hrad zrekonštruovaný a nachádza sa tu expozícia z minulosti Slovanov.

Z Devína pôjdete okolo rieky Moravy, ktorá tu tvorí hranicu s Rakúskom, do obcí Devínska Nová Ves, Devínske Jazero a ďalej smerom na Zohor a Láb. Po ceste narazíte na desiatky vojenských bunkrov. Niektoré sú zachovalé, iné sotva viditeľné. Ďalej pôjdete do obcí Plavecký Štvrtok a Malacky, kde môžete navštíviť miestny zámok. Zámok bol postavený v roku 1624 rodom Pálffym. Neskôr bol niekoľkokrát prestavovaný, ale radikálna prestavba prebehla 19. storočia a túto podobu má zámok dodnes. K zámku patrí aj rozsiahly zámocký park. Hneď vedľa mesta sa navyše nachádza civilným osobám neprístupný Vojenský obvod Záhorie.

Z mesta pôjdete ďalej do obcí Kostolište, Gajary, Veľké Leváre a Závod.

Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 55 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!