Cyklotrasa Dolná Pustá Ves - hrad Dobrá Voda

Jednoduchá ale krásna a rýchla trasa, ktorá ponúka množstvo nádherných výhľadov na okolitú prírodu. Široké lesné cestičky, hrad Dobrá Voda a nenáročný terén robia z tohto okruhu príjemný relax pre telo aj dušu.


Možných východiskových bodov pre tento okruh je viacero, stačí si len vybrať, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Zjazd na Brezovú je skvelý. Les je prešpikovaný množstvom širokých cestičiek, stačí si len vybrať. Cesta späť na hrebeň je následne po asfaltke a o chvíľku ste hneď hore. Celá cesta po hrebeni takmer až po hrad Dobrá Voda je rýchla a ide sa raz hore a potom opäť dolu avšak vždy iba o pár výškových metrov. Dlhší zjazd je až pred hradom. Tesne pred hradom Dobrá Voda môžete stretnúť prvých turistov - peších alebo aj na biku. V tejto časti treba ísť s rozumom.


Hrad je pomerne zachovaný čomu určite pomáha aj práca dobrovoľníkov. Samozrejmosťou je viacero informačných tabúľ, na ktorých sa dočítate zaujímavosti o hrade. Na hrad vedie síce dobrá cesta, ale nachádza sa v ochrannom pásme, preto odporúčame ísť vedľa biku a kľudne si tak oddýchnuť, pretože slušné kilometre vás ešte čakajú. Hrad je aj dosť slušne navštevovaný a pohybuje sa tu veľa peších, takže ohľaduplnosť k ľudom a prírode je tu naozaj na mieste. Prechod medzi Dobrou Vodou smerom na prameň Výtok je úplne fantastický! Už len kvôli nemu by sa sem oplatilo prísť. Pár sto metrov po ceste a potom treba zatočiť doľava naspäť do kopcov. 

Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 46 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!