Cyklotrasa Domaniža - Predmier

Trasa začína v obci Domaniža, ktorá leží na hraniciach chránenej krajinnej oblasti Strážske vrchy. Odtiaľ pôjdete po modrej turistickej značke do obcí Domanižská Lehota, Sádočné, Čelková Lehota a Briestenné. Za dedinou pôjdete okolo prírodnej rezervácie Briestenské skaly. Toto územie bolo vyhlásené za prírodnú rezerváciu v roku 1992. V rezervácii sa približne 100 m od cesty nachádza skala podobná tyranosaurovi, je ľahko prístupná. Rezervácia uchváti zoskupením zlepencov zvetrávajúcich do tvaru skalných veží a bášt. Okrem skalných útvarov tu nájdete aj vzácne druhy rastlín a živočíchov.

Zo skál pôjdete do obce Pružina a cez Strážske vrchy do obce Tŕstie, Dolný Lieskov, Horný a Dolný Moštenec a Podmanín. Za dedinou opäť vojdete do chránenej krajinnej oblasti Strážske vrchy, kde prejdete obce Záskalie a Kresanovci. Medzi týmito dvoma obcami sa nachádza nádherná prírodná rezervácia Kostolecká tiesňava. Táto rezervácia vznikla dôsledkom prietoku Maninského potoka skrz vápencové bradlo. Vďaka tomu je cesta lemovaná skláňame stenami. Nachádza sa tu aj takzvaná Strecha Slovenska, teda skalné previs na južnej stene vrchu Kavčia. Je najväčším skalným previsom na slovenský. Prístup do neho však nie je povolený. V údolí sa navyše vyskytuje aj niekoľko chránených druhov rastlín a živočíchov.

Z Kresanovci pôjdete do obcí Kreměňovci, Dolina, Plevník-Drienové a odtiaľ okolo rieky Váh až do cieľa cesty, Predmier


Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 0 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!