Cyklotrasa Drienčany - Gemerček

Trasa začína blízko obce Drienčany u Veľkej Drienčanské jaskyne. Jaskyňa bola objavená a popísaná v roku 1808. V rokoch 1955 a 1966 bola opätovne preskúmaná. Jaskyňa bola obývaná v mladšej dobe kamennej ľuďmi bukovohorskej kultúry a v dobe bronzovej ľuďmi kyjatickej kultúry. Jaskyňu vytvorila erózne a rozpúšťacie činnosť podzemných vôd. Jaskyňa má teraz dĺžku 50,3 m. Je významnou lokalitou zimovania kolónií netopierov, z ktorých tu bolo zistených 11 druhov. Preto je vstup do jaskyne zakázaný.

Od jaskyne pôjdete do Drienčany a odtiaľ ďalej okolo vodnej nádrže Teplý Vrch do obce Teplý Vrch. Blízkosti nej sa nachádza zrúcanina hradu Blh. Ruiny tohto hradu sú len veľmi málo znateľné. Hrad bol postavený v 13. storočí a spustošený v 18. storočí.

Z Teplého Vrchu pôjdete do obcí Veľký Blh, Dražice, Nižná Pokoradz, Chrenovisko a do mesta Rimavská Sobota. Z neho sa dostanete do obce Rimavské Janovce a ďalej Pavlovce, Jesenské a odtiaľ až do Gemerčeku.

Náročnosť cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 40 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!