Cyklotrasa Dubnica nad Váhom - Sobotiště

Trasa je náročná obzvlášť vďaka svojej dĺžke 88 km, ale za to na nej narazíte na veľa zaujímavostí. Hneď prvý sa nachádza kúsok od vlakovej stanice v Dubnici nad Váhom. Vo fransouzském parku je postavená Grotta s vyhliadkovou vežou. V parku sa navyše nachádza rôzne bludisko a skleníky so vzácnymi teplomilnými rastlinami. Prvá zmienka o Grotte pochádza zo začiatku 19. storočia. Grotta je súčasťou kamenného bludisko. Zámok v Dubnici bol pôvodne opevnený. V 18. storočí bolo pristavené západné krídlo, v ktorom bola v roku 1730 kaplnka. Začiatkom 19. storočia bolo pristavené východné krídlo. Zámok dnes slúži ako múzeum.

Z Dubnice pod Váhom pôjdete ďalej do Trenčína, kde môžete navštíviť miestny hrad, múzeum alebo lanový park. Z Trenčína pôjdete do obcí Opatovce a Beckov. Nad Beckov sa nachádza zrúcanina hradu Beckov. Ďalej budete pokračovať do Nového Mesta nad Váhom, Čachtíc a Višňové. Tu môžete vidieť na kopci Bakalár zrúcaninu Čachtického hradu neslávne preslávenú vďaka Alžbete Báthoryovej, ktorá sa tu údajne pre udržanie svojej krásy kúpala v krvi mladých dievčat. Z Višňové pôjdete do obcí Hrachoviště, Krajné, Polianka a Podzámok. Nad dedinou sa nachádza zrúcanina hradu Branč. Hrad patril do rozsiahlej siete pohraničných hradov, ktoré strážili cesty smerujúce z Moravy karpatským priesmykom. Bol postavený v 13. storočí. V 17. storočí začal chátrať a od 18. storočia bol neobývaný, a tak sa postupne premenil v ruinu. Vstup do hradu je v sezóne spoplatnený za účelom obnovy hradu.

Z Podzámku pôjdete do obce Majeríčky a odtiaľ už do Sobotište. V Sobotišti môžete navštíviť tunajšie zámok, ktorý bol v roku 1637 postavený na mieste hradu. V roku 1645 nanešťastie vyhorel a za nedlho potom bol znovu obnovený. V 18. storočí bol výrazne prestavaný a po druhej svetovej vojne slúžil ako škola. V dnešnej dobe je tu obecný úrad, knižnica a múzeum.

Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 88 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!