Cyklotrasa Gbely - Zemianske Podhradie

Do mesta Gbely sa ľahko dostanete vlakom. Stanica leží ani nie kilometer za mestom. Z mesta potom vedie cyklotrasa do obcí Petrova Ves, Radimov, Unín a Radošovce. Celá trasa je plná stúpanie a klesanie. Na rovinku narazíte len zriedka. Z Radošovce pôjdete do Chropov a kúsok za dedinou dôjdete do chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty. Tá končí v obci Oslejovci. Odtiaľ pôjdete smerom na Vrbovce, Šanca a do mesta Myjava. Ďalej budete pokračovať do Paprad, Hrnčiarové, Cetuna, Moravské Lieskové a Zemianske Podhradie.

V Zemianske Podhradie je niekoľko vzácnych pamiatok. Jednou z nich je klasicistický evanjelický kostol, ktorý tu bol postavený v rokoch 1784 až 1801. Má neobvyklú konštrukciu, jedná sa totiž o kruhovú budovu. Má štvoro dvere, ktoré sú orientované podľa svetových strán a ani jedny nie sú hlavné. Ďalšou pamiatkou je renesančný zámok postavený v 17. storočí, ku ktorému patrí aj park. V parku sa nachádza mnoho vzácnych okrasných drevín a má rozlohu 3,3 ha. V súčasnej dobe slúži zámok ako dom sociálnych služieb.  


Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 90 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!