Cyklotrasa Halič - Hnúšťa

Trasa štartuje pri Haličského zámku, ktorý bol vybudovaný na mieste niekdajšieho hradu. Bol postavený na začiatku 17. storočia na vyvýšenine pri obci Halič. Výhľad z jeho okien ponúka úžasnú podívanou na bezmála 15 okolitých dedín. Za dobrej viditeľnosti môžete vidieť aj vrcholky Vysokých Tatier. V okolí zámku je 13 ha rozľahlý lesopark s umelým jazierkom. Zámok bol postaven na mieste bývalého hradu. Hrad bol postavený v 12. storočí a v literatúre sa uvádza, že tu bola zemný pevnosť. Najväčší ujmu zámok utŕžil počas svetových vojen. V roku 1919 ho vyrabovali maďarskí vojaci. Druhú svetovú vojnu prežil zámok bez väčšieho narušenia. Zámok bol v 60. a 70. rokoch 20. storočia zrekonštruovaný a dnes je využívaný ako zámocký hotel. Z Haliče pôjdete smerom na Starú Halič, Gregorová Vieska, Podrečany a okolo vodnej nádrže Ružiná do Divín.

Nad dedinou sa týči zrúcanina rovnomenného gotického hradu. Bol postavený v 13. alebo 14. storočia. Hradu sa stalo osudným lúpežné vyčíňanie jeho majiteľa Imricha Balašu - roku 1683 ho cisárske vojská dobyla a vypálila. Z Divín pôjdete ďalej do obcí Mýtna, Dobroč, Kotmanová a okolo kopcov Pohanský hrad a Diel do obce Vrchdobroč. Odtiaľ pôjdete smerom na Látky a po červenej chodníku do Kokavy nad Rimavicou. Ďalej potom znovu po červenej chodníku cez obci Klenovec až do Hnúšťa.

Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 72 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!