Cyklotrasa Hlohovec - Štvrtok

Trasa začína v Holohovci, kde sa nachádza rovnomenný zámok. Hrad bol postavený v 11. storočí. Počas svojej existencie vždy patril významným feudálnym rodom. Na pohodlné panské sídlo hrad prestavali Erdődyové. Hrad im patril až do konca druhej svetovej vojny, kedy v ňom bola zriadená nemocnica. Po odchode sovietskych vojakov tu sídlila posádka československej armády. V dnešnej dobe zámok patrí mestu, ktoré ho chce zrekonštruovať. Okolo zámku sa rozlieha nádherný park.

Z Hlohovca pôjdete okolo rieky Váh do obcí Koplotovce, Jalšové, Sokolovce a Ratnovce. Tu sa môžete osviežiť vo vodnej nádrži Sĺňava. Kúsok za nádrží sa nachádza mesto Piešťany. Tie sú svetovo známe vďaka miestnym kúpeľom. Nachádza sa tu nádherný mestský park, Balneologické múzeum a kúpeľný ostrov. Z Piešťan pôjdete pozdĺž Biskupického kanála smerom na obce Horná Streda, Brunovce, Považany a Nové Mesto nad Váhom. Kúsok za mestom sa nachádza obľúbená rekreačná oblasť, Zelená voda. Ak by ste ju chceli navštíviť, musíte odbočiť z trasy. Ďalej budete pokračovať do obcí Dolné Srnie, Bošáca, Haluzice a Štvrtok. Za návštevu rozhodne stojí prírodná pamiatka Haluzická tiesňava. Sem však nie je vstup s okolo povolený, preto by ste ho museli nechať v Haluzice alebo Štvrtok. 

Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 55 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!