Cyklotrasa Holíč - Skalické hory

Táto cyklotrasa je vhodná pre milovníkov bikování. Vyrážame z mesta Holíč, ktoré sa nachádza 8 km od Skalice.


Prvým bodom je dedinka Prietržka, kde začína prvé mierne stúpanie cez prietržské vinohrady. Na vrchole týchto vinohradov sa nachádza vodná nádrž, takže kto by sa chcel osviežiť v horúcich letných dňoch, tak nie je problém sa vykúpať.


Naša cesta pokračuje ďalej po poľných cestách do dediny Mokrý Háj. Z Mokrého Hája už začíname pomaly vidieť vrcholky Skalických hôr. Cesta tu má kolísavú tendenciu, raz si to svištíte dole kopcom, potom zase musíte pritlačiť do pedálov. Vychutnávať si môžete okolité scenérie.


Po 30 minútovej jazde vás privíta Zlatnická dolina, kde si môžete oddýchnuť a doplniť tekutiny, napríklad Kofolou alebo pivom. Ďalším cieľom nášho výletu je Kamenná búda. Máme pred sebou najťažšiu časť úseku, dlhé a občas prudké stúpania. Od Kamenej búdy sa kúsok nachádza najvyšší vrch miesto v tejto oblasti Čupy.


Za chvíľu je treba dávať pozor na značky na stromoch, pretože naším hlavným cieľom sú novovybudované skalické traily. Začíname trailom AC/DC, ktorý nás víta hneď prvou klopenkou, nasledujú ďalšie zákruty s koreňmi. V ďalšej časti sa trať rozdeľuje na ťažkú a ľahkú pasáž.

Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 38 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!