Cyklotrasa Holubyho chata - Bradlo

Trasa štartuje pri cykloturistické rozcestníku Veľká Javorina u Holubyho chaty a patrí medzi tie náročnejšie. Odtiaľ pokračuje okolo kopca Lipovce až k malej farme, ktorá leží kúsok od dediny Barina. Na tejto farme majú okrem bežných domácich zvierat aj jelene, lamy a dokonca klokany. Odtiaľ sa vydáte smerom na Hrnčiarové a Miškecho Dedinky.


Potom prídete do Starej Tury, kde si môžete dať aj niečo na jedenie, poprípade si odpočinúť v miestnom parku. Ak by ste túto trasu išli za parného dňa, môžete sa osviežiť vo vodnej nádrži Dubník I, ktorá je kúsok za mestom, smerom na Hodulov Vrch a je u nej aj malá pláž. Zo Staré Tury sa potom vydáte smerom na Paprad a cez Poriadie až do Myjavy.


V Myjave sa nachádza hneď niekoľko zaujímavostí. Je tu napríklad kostol Krman, ktorý je v tomto meste najstaršou stavebnou pamiatkou a v časti mesta Turá Lúka sa nachádza Gazdovský dvor so stálou expozíciou typickej kopaničiarskej usadlosti z konca 19. storočia. Z Myjavy pôjdete na Polianku a Priepasné až do cieľa Vašej cesty, kopci Bradlo v Myjavskej pahorkatine. Na vrchole v 543 m sa nachádza mohyla Milana Rastislava Štefánika, československého brigádneho generála a vojenského letca. Mohyla tu stojí už od roku 1924 a rozhodne stojí za to ju vidieť.

Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: MTB (horské)

Vzdialenosť: 37 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!