Cyklotrasa Horná Mariková - Dlhé Pole

Uprostred chránenej krajinnej oblasti Kysuce leží dedina Horná Mariková, v ktorej začína táto trasa. Z nej pôjdete ďalej do obcí Belejov, Pagano, Dolná Mariková, Hatné, Prosné a Udiča. U dediny sa nachádza vodná nádrž Nosice. Inak tiež známa ako Priehrada mládeže. Nádrž leží na rieke Váh a bola postavená v rokoch 1949 až 1957. Je súčasťou Vážskej kaskády a slúži na vyrovnanie prietoku rieky Váh, výrobu elektrickej energie, ochranu pred povodňami, odpočinku a rybárstvo. Súčasťou nádrže je vodná elektráreň, ktorá je v prevádzke od roku 1957. Má nainštalované 3 Kaplanove turbíny a využitá voda je odvádzaná do hatí Dolné Kočkovce.

Od nádrže budete pokračovať ďalej do obcí Jasenica, Podvažie, Mikšová a Bytča. Bytčiansky kaštieľ bol postavený v 13. storočí. Pôvodne však bol hradom, na rozsiahly renesančný kaštieľ bol prebudovaný až v 16. storočí, kedy patril rodu Thurzových. V 17. a 18. storočí zámoček vlastnila rodina Esterházyovcov a potom rodina Popper. Od roku 1960 tu prebieha rozsiahla rekonštrukcia.

Z Bytče pôjdete do dedín Kotešová, Veľké Rovné a Dlhé Pole.

Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 43 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!