Cyklotrasa Illava - Leopoldov

Blízko chránenej krajinnej oblasti leží mesto Illava, v ktorom začína táto trasa. V meste je postavený Illavský hrad, z ktorého je v dnešnej dobe väznice. Kedy bol hrad založený nie je známe, ale prvé zmienky pochádza z 15. storočia. V roku 1701 začala stavba kostola a prestavba horného hradu na kláštor. Ten tu fungoval až do roku 1783, kedy bol zrušený. V roku 1855 získal celý komplex uhorský štát a o rok neskôr tu zriadili väznicu.

Z mesta pôjde cez rieku Váh do obcí Pruské a Bohunice. Bohunický zámok sa síce nachádza mimo trasu, ale ak z hlavnej cesty odbočíte vpravo na zelene značenú trasu, tak k nemu asi po 300 m dôjdete. Zámok tu stojí od 17. storočia, bol postavený niekedy v druhej polovici. Najskôr patril rodine Mednyanských, to sa zmenilo v 20. rokoch 20. storočia, kedy zámok odkúpila rodina Riznerovců. Súčasnú podobu si zámok zachoval od roku 1861, kedy bol prestavaný. V roku 2012 bol opäť prebudovaný a nachádza sa tu regionálne múzeum.

Z Bohuníc pôjdete do obcí Bolešov, Dubnica nad Váhom a cez Trenčín do Beckova, Nového Mesta nad Váhom, Piešťan a do Leopoldova


Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 90 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!