Cyklotrasa Kamenec pod Vtáčnikom - Kamenec pod Vtáčnikom

Neviete, čo s víkendom? Potom tu pre vás máme plán. Táto trasa je veľmi náročná a rozhodne nie je určená pre začiatočníkov. Je dlhá 142 km a prevýšenie je 3 135 m. Môžete si ju rozdeliť na viac častí a počas víkendu si ju prejsť, naozaj to stojí za to. Trasa vedie krásnou prírodou Hornonitrianske kotliny cez Strážovské vrchy a z časti aj Nitrianskou pahorkatinou. Väčšina trasy sú nespevnene cesty a cesty III. triedy.


Začiatok a zároveň koniec trasy je v Kamence pod Vtáčnikom. Odtiaľ sa vydáte do Veľkej Lehoty a okolo Lehotského potoka do Podhradie. V Podhradie sa nachádza zrúcanina hradu Sivý Kameň, u ktorej si môžete urobiť prvý zastávku. Z Podhradie pôjdete smerom na Cigeľ. Z Cigeľ vás čaká približne 15 km cesta terénom až do Handlovej. Z Handlovej vás opäť čaká niekoľko kilometrov krásnou prírodou až do Pravenci. Odtiaľ pôjdete cez Tužina a malebným údolím okolo riek Tužina, Klimová, Jasenie a Nitrica až do Čavoje, kde sa vydáte smerom na Temeš a Nevidzany až do Kostolné Vsi a Nitrianskeho Rudna. Tu sa nachádza aj vodná nádrž Nitrianske Rudno, ktorá rozhodne stojí za zastávku. Z Nitrianskeho Rudna pôjdete smerom na Diviacka nad Nitricou a odtiaľ okolo rieky Nitrica, ktorá vás dovedie až do Hradišťa. Tu už zostáva do cieľa len pár kilometrov. Z Hradište potom pôjdete cez Skačany, Oslany a Bystričany späť do cieľa a zároveň začiatku svojej cesty, Kamence pod Vtáčnikom.


Po ceste je veľa možností ako k občerstvenie, tak i na ubytovanie. Napríklad v Handlovej je hotel Baník, v Nedožery-Brezany penzión Rudolf, v Nitrianskom Pravnu hotel Vyšehrad a v Nitrianskem Rudnu Penzión Normandia.

Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdialenosť: 142 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!