Cyklotrasa Klenovec - Tuhár

U vodnej nádrže Klenovec leží rovnomenná dedina. V nej začína táto trasa, ktorá je náročná najmä vďaka dlhému stúpanie do jej najvyššieho bodu v 961 m.n.m. a následnému prudkému klesanie na 255 m.n.m .. Najvyšší bod sa nachádza blízko sedla Prašivá.

Z Klenovca pôjdete kľukatou cestou po červenej turistickej značke cez Mravcov vŕšok k sedlu Chorepa, u ktorého sa nachádza pomník. Odtiaľ budete pokračovať do Kokavy nad Rimavicou, v ktorej môžete navštíviť napríklad miestnu synagógu. Odtiaľ pôjdete okolo rieky Kokava a kopca Kečka smerom na obce Zahrabina a okolo kopca Matejka ďalej. Pôjdete stále po červenej turistickej značke, až sa dostanete k najvyššiemu bodu trasy, sedlo Prašivá. Od neho budete pokračovať ďalej do obcí Paseky, Látky a odtiaľ po modrej turistickej značke do obce Vrchdobroč a cez Jasenov vrch do Kotmanová a Dobroč. Odtiaľ cez obec Mýtna do Divín. Nad dedinou sa týči zrúcanina rovnomenného gotického hradu. Bol postavený v 13. alebo 14. storočia. Roku 1683 ho cisárske vojská dobyli a vypálila.

Z Divín potom pôjdete do dediny Tuhár.


Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdialenosť: 54 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!