Cyklotrasa Kojatice - Ľubovec

V dedine Kojatice začína trasa, ktorá vedie okruhom cez Sabinov až do Ľubovce. Z Kojatice pôjdete smerom na obce Svinia, Jarovnice, Sabinov a Uzovské Pekľany. Odtiaľ ďalej na Renčišov, Lačnov a Lipovce. Nad dedinou stával v 13. storočí hrad, ktorý dal postaviť vtedajší kráľ Ondrej II. Kedysi plnil obrannú funkciu, v 16. storočí však bol zbúraný. Ku zrúcanine hradu nevedie turisticky značená cesta a prebieha tu stále archeologický prieskum. Zrúcanina je však celá prístupná.

Ďalšou zaujímavosťou nachádzajúce sa v blízkosti dediny je národná prírodná rezervácia Kamenná Baba, v ktorej sa nachádza Lačnovský kaňon. Kaňon však nie je na bicykli prejazdný, ale rozhodne stojí za návštevu. Je dlhý 2 km a tvorí ho Lačnovský potok. Lemovaný je strmými svahmi a skalnatými stenami. Najzaujímavejšou časťou sú vodopády a skalnaté útvary.

Z Lipovce pôjdete ďalej smerom na obce Šindliar a Fričovce. Tu sa nachádza malý zámoček. Postavený bol v 17. storočí v renesančnom štýle. Zaujímavosťou je sgrafitová výzdoba sa 150 mýtickými a historickými postavami v hornej časti priečelí. Kaštieľ v súčasnosťou slúži ako hotel. Návštevníci sa tu môžu nielen ubytovať, ale tiež si zarybárčiť v jednom z jazier, ktoré sú súčasťou priľahlého parku. Park je plný vzácnych okrasných drevín.

Z Fričovce pôjdete smerom na Široké, Víťaz, Hrabkov, Klenov, Sedlice a odtiaľ už do cieľa.


Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 79 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!