Cyklotrasa Košariská - Rača

V malej dedinke Košariská začína trasa, ktorá Vás prevedie chránenou krajinnou oblasťou Malé Karpaty. Z tejto dediny pôjdete okolo vodnej nádrže Baranec cez Brezovej pod Bradlom do Jablonica. Tu sa nachádza zámok Jablonica, ktorý však nie je prístupný verejnosti. Vznikol na prelome 16. a 17. storočia na mieste staršieho hrádku. Chvíľu po jeho postavenie vyhorel a bol následne obnovený. Do roku 1968 slúžil ako sklad.

Z Jablonica pôjdete ďalej cez Cerová na rozhľadňu Rozbehy, ktorá sa nachádza na kopci Vápenková skala. Z rozhľadne môžete vidieť neďalekú zrúcaninu hradu Korlátka. Tento hrad slúžil na stráženie tzv. Českej cesty. Bol postavený v 13. storočí a opustený v 18. storočí. Z rozhľadne pôjdete do dediny Buková a odtiaľ okolo ďalšie zrúcaniny, Ostrý kameň, až k rázcestiu Sedlo Uhliská. Ďalej budete pokračovať po červenej turistickej značke k ďalšiemu rozcestníku Sedlo Skalka. Kúsok odtiaľ nabehnete na tzv. Štefánikovu magistrálu, po ktorej budete pokračovať k rozcestníku Čermák. Z neho pôjdete cez rázcestí Sedlo Baba, Tri Kamenné kopce a okolo prírodnej rezervácie Jurské jazero až na okraj Bratislavy


Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdialenosť: 90 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!