Cyklotrasa Krajná Bystrá - Fintice

Trasa sa začína na hraniciach chránenej krajinnej oblastné Východné Karpaty. Z dediny Krajná Bystrá pôjdete po červenej turistickej značke smerom na obce Medvedie, Vyšná Pisani, Kapišová a Svidník. Ďalej údolím okolo rieky Ondava do obcí Nižný a Vyšný Orlík, Dubová, Cigli a Šarišské Čierne. Odtiaľ po červenej turistickej značke do obcí Andrejová, Bardejov a Kľušovská Zábava. Za ním začína stúpanie do obcí Hertník a Fričkovce. Z neho pôjdete ďalej do obcí Osikov, Vaniškovce, Raslavice, Demjata, Záhradné a Fintice. Pár kilometrov za obcou sa na vyvýšenine týči zrúcanina Kapušianskeho hradu.

Kapušiansky hrad postavili v rokoch 1410-1420 na mieste zničeného kráľovského hradu z 13. storočia. Hrad počas celej svojej existencie patril rodu Kápyovcom. Je veľmi dobre strategicky riešený. V druhej polovici 16. storočia hrad v rámci budovania protitureckej obrany prispôsobili novej vojenskej technike. V roku 1709 však hrad dobylo vojsko Františka II. Rákociho a nechalo ho podpáliť. O tri roky neskôr dala majiteľka hradu Eva Gergelakyová, vdova po Gabrielovi Kapym, hrad opraviť. O ďalšie tri roky ho však musela definitívne zničiť.

Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 86 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!