Cyklotrasa Krupina - Ladzany

Krupina je jedno z najstarších miest Slovenska. Trasa, ktorá tu začína, vedie až do viac ako 40 km vzdialenej obce Ladzany. Z Krupiny pôjdete až do Žibritov, ktorý sa nachádza v chránenej krajiny oblasti Štiavnické vrchy. Odtiaľ pôjdete do Svätého Antona, kde sa nachádza rovnomenný kaštieľ. Budova je veľmi dobre zachovaná a je postavená v barokovo-klasicistickom štýle. V okolí kaštieľa sa nachádza aj rozsiahly anglický park. Kaštieľ bol postavený v roku 1744 a od roku 1985 je evidovaný ako národná kultúrna pamiatka. Kaštieľ bol postavený na mieste bývalého hradu, ktorý tu bol vybudovaný v 15. storočí. Kaštieľ obklopuje rozsiahly anglický park so vzácnymi stromami z 18. storočia. Do kompozície parku začlenili rôzne druhy drobnej architektúry, vodopád a jazierko.


Od kaštieľa sa vrátite kúsok späť a pôjdete ďalej údolím rieky Štiavnica do Prenčov. Z Prenčov sa vydáte do obcí Beluj, Klastava a Ladzany.

Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 41 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!