Cyklotrasa Kúty - Devín

Z obce Kúty, ktorá leží neďaleko miesta, kde sa stretávajú českej, slovenská a maďarskej hranice, pôjdete smerom na Borský Svätý Jur, Sekule a po náučnom chodníku Nivou rieky Moravy až do obce Malé Leváre. Ďalej budete pokračovať po červenej turistickej značke do obcí Gajary, Suchohrad a Záhorská Ves, kde sa opäť napojíte na náučný chodník. Po nej pôjdete až do obce Vysoká pri Morave. Odtiaľ vedie modro a červeno značená turistická chodník do obcí Devínske Jazero, Devínska Nová Ves a odtiaľ už do Devína. Tu sa nachádza rovnomenný hrad.

Patrí medzi najrozsiahlejšie hrady v Európe. Hrad slúžil k stráženie obchodnej cesty spájajúcej oblasť Severného Uhorska a stredoslovenských banských miest s Čechami, Moravou, Sliezskom a Poľskom. Prvé zmienky o hrade pochádza už z 11. storočia. Hrad počas svojej existencie vystriedal hneď niekoľko majiteľov, jedným z najvýznamnejších bol Matúš Čáka, ktorý vlastnil ďalších 50 hradov. Vďaka svojmu obrovskému bohatstvu sa stal slávnym pánom Váhu a Tatier. V areáli hradu si môžete prezrieť kasárne, hladomorňa, delovú baštu alebo studňu lásky. Kasárne v dnešnej dobe slúži pre expozíciu stredovekých a novovekých zbraní. Hladomorňa bola pôvodne postavená ako vyhliadková veža.


Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 75 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!