Cyklotrasa Likavka - Brusno

Trasa začína v Likavce, kúsok od univerzitného mesta Ružomberok. Nad touto obcou stojí zrúcanina hradu Likavka. Hrad bol postavený v rokoch 1335 až 1341. V roku 1431 sa ho zmocnili husiti. Pod ich vládou bol až do bitky pri Lipanoch v roku 1434. Potom hrad pripadol rodu Hunyadyů. V 15. storočí došlo k jeho prestavbe a po zániku Liptovského hradu sa stal kráľovským hradom. Zničený bol kvôli bitke medzi povstalcami a cisárskymi vojskami v roku 1707. Zrúcanina je prístupná iba v lete.

Z Likavky pôjdete do už spomínaného mesta Ružomberok. Tu sa kúsok od mauzólea Andreja Hlinku nachádza židovská synagóga. Bola postavená roku 1890 v novorománska slohu. Synagóga je tvorená obdĺžna poschodovou stavbou zakončenú trojuholníkovými štíty. Cez svoju architektonickú jedinečnosť však v súčasnosti chátra. Od mauzólea pôjdete ďalej okolo rieky Revúca do obcí Biely potok a Podsuchá do Liptovskej osady. Odtiaľ potom budete pokračovať ďalej údolím rieky Korytnica do k rázcestí Korytnica. Odtiaľ potom cez Korytnické kúpele a Hiadeľské sedlo do obce Hiadeľ. Odtiaľ cez Medzibrod do cieľa cesty, Brusno.

Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: MTB (horské)

Vzdialenosť: 46 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!