Cyklotrasa Liptovský Ondrej - Račkova dolina

Cyklistickú trasu začíname pri obecnom úrade v obci Liptovský Ondrej. Je tu parkovisko a aj novovybudované detské ihrisko, takže kým zložíte bicykle z nosičov a namažete reťaze, o deti je postarané. Od OÚ pokračujeme po hlavnej ceste cez Jakubovany. Na konci Jakubovian si môžeme urobiť krátku odbočku ku minerálnemu prameňu. Odbočku neprehliadnete, pretože je to značené žltým Céčkom, avšak nájsť samotný prameň je už troška obtiažnejšie (treba sledovať cyklistické značenie).

Po krátkej pauze a osviežení, pokračujeme dolinou smerom na Tatranskú magistrálu po zelenej cykloznačke. Asfaltová cesta pozvoľna stúpa. Až záver asfaltového úseku je pomerne strmý, ale dá sa to zvládnuť s cyklovozíkom aj v sedle bicykla.

Na lúkach odbočíme z asfaltu vľavo na kratší úsek, ktorý nás spojí s Tatranskou magistrálou. Magistrála je až po Račkovu dolinu pomerne široká a pohodlná lesná cesta. Menšími stúpaniami, klesaniami a preblýskajúcimi sa pohľadmi na panorámu Nízkych Tatier sa dostaneme opäť na asfalt v ústi Račkovej doliny.

Ak sa tu chcete občerstviť mimo hlavnej sezóny, budete si pravdepodobne musieť urobiť kratšiu zachádzku k horskému hotelu Orešnica. Prostredie okolo hotela je však príjemne zrekonštruované, nájdete tu aj rybník, poníka, či kozičku. O deti opäť postarané a vy si môžete vychutnať pollitrové osvieženie.

Z Račkovej doliny pokračujeme značenou modrou cyklistickou značkou v smere na Jamník / Podtureň. Je to lesná ujazdená šotolinová cesta, ktorá neskôr prejde do staršieho asfaltu a dovedie nás na letisko nad Jakubovanmi, odkiaľ sú pekné výhľady. Pár metrov za letiskom sa pri cyklistickom rozcestníku odpojíme z modrej a pokračujeme žltým Céčko, ktoré nás príjemným krátkym zjazdom s peknými výhľadmi dovedie späť do Jakubovian a Lipt. Ondreja.

Náročnosť cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 19 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!