Cyklotrasa Malužiná - Malužinský tajch

Nenáročná značená cyklistická trasa s miernym stúpaním vedúca peknou scenériou Malužinskej doliny (popri potoku Malužiná) až k tajchu. Kedže má prevažne asfaltový povrch je vhodná aj pre výjazd s cyklovozíkom. Cyklotrasu začíname v obci Malužiná, kde je v prípade potreby možné zaparkovat auto priamo pred Lesnou správou.


Najprv nasledujeme modré turistické značenie. Po cca 3,5km sa dostávame na Predné, Y- križovatke. Vľavo by sme pokračovali po modrej do doliny Hondruša. Odbočujeme však vpravo na chatu Tajch. Prechádzame okolo lokality Krivá, horárne, minerálneho pramena Malužinská kyslá voda až nakoniec prichádzame k cielu cyklotrasy - k Malužinskému tajchu.


Na kopčeku sa nachádza chata Tajch, pri ktorej sú stoly, kde je možné sa občerstviť pri peknom pohľade na tajch a okolitú prírodu. My sme volili spät tú istú trasu. Ako alternatívu si však môžete zvoliť podľa mapy značenú cyklotrasu k chate Chorupné a pred Predným sa znova napojíte na asfatku, ktorou sme išli smerom hore.

Náročnosť cyklotrasy: Snadná

Terén: MTB (horské)

Vzdialenosť: 8 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!