Cyklotrasa Maňa - Kľak

Trasa začína v obci Maňa, ktorá susedí s obcou Veľká Maňa, v ktorej sa nachádza rovnomenný kaštieľ. Bol postavený až v 18. storočí a neskôr ešte upravovaný. Budova je postavená v tvare L a má dve podlažia. Slúžil ako letné sídlo rodiny Kollerovcov. Najviac úprav bolo vykonané v priebehu 20. storočia. Okolo zámku je rozsiahly park, ktorý je chránený a nachádzajú sa v ňom vzácne dreviny. Stav kaštieľa je neustále veľmi dobrý. Z Mane pôjdete ďalej do obcí Kmeťovo, Vráble, Horný Ohaj, Nová Ves nad Žitavou, Slepčany a Mlyňany. V obci Vieska nad Žitavou, ktorá leží pred Mlyňany, sa nachádza chránenej arborétum Mlyňany a v ňom miestnej kaštieľ. Arborétum je nádherné a rozhodne stojí za návštevu. Ak by ste tam chceli, musíte zísť z trasy.

Z Mlyňany pôjdete do obcí Zlaté Moravce, Machulince, Obyce a okolo zrúcaniny Živánskej veže do obcí Horné Hamre, Župkov, Hrabičov a do cieľa cesty, dediny Kľak.

Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 74 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!