Cyklotrasa Medzilaborce - Michalovce

Trasa začína v obci Medzilaborce. Tú sa nachádza impozantný pravoslávny chrám svätého Ducha. V roku 1949 bol postavený v staroruskom renesančnom štýle, Ako pomník padlým v prvej svetovej vojne. Je postavený na Mies starého dreveného kostol, ktorý bol za druhej svetovej vojny zničený. Interiér je zdobený približne 350 ikonami. Ďalej poď smerom na obce Ňagov a Čabalovce, ktoré ležia na pri hraniciach chránenej krajinnej oblasti Východné Karpaty. Potom poďte do obcí Výrava, Zbojné, Jabloň, Koškovce a Humenné. Nachádza sa tu krásny kaštieľ. Je postavený v renesančnom štýle a patril dynastií Drughetovců. Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1449. Pravdepodobne bol postavený na Mies vodného hradu, ktorý tu bol postavený v 13. storočí. Kaštieľ bol bohužiaľ koncom druhej svetovej vojny poškodený a v roku 1946 tu dokonca vypukol požiar, ktorý zničil povodni doškovou strechu. V dnešnej dobe sa v Zámocká nachádza Vihorlatské múzeum, ktoré ukazuje jeho histórii. Navyše je tu prírodovednú expozícia a ďalšími expozíciám.

Z Humenného pôjdete do obcí Porúbka, Trnava pri Laborci a okolo vodnej nádrže Zemplínska šírava do Michalovce. Nádrž je druhou najväčšou na slovenskom a patrí medzi najobľúbenejšie rekreačné oblasti. Dĺžka nádrže je 11 km, šírka 3,5 km a priemerná hĺbka 9 m. Nádrž bola postavená v rokoch 1961 až 1965. V okolí nádrže sú počas roka merané tie najväčšie teploty na slovenský.


Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 74 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!