Cyklotrasa Medzilaborce - Stakčín

Trasa vedie okolo Nízkych Beskýd až k národnému parku Poloniny. Do obce Medzilaborce môžete prísť aj vlakom. Odtiaľ pôjdete smerom na obce Ňagov, Čabalovce, Výrava, Svetlíc, Nižná Jablonka a Hostovice. Z Hostovice potom po červenej turistickej značke pôjdete do obcí Pčoliné a cez národný park Poloniny do obce Stakčín.

Národný park Poloniny leží na hraniciach s Poľskom a Ukrajinou. Vybrané oblasti parku sú zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO pod názvom Pôvodný bukové lesy Karpát. Najvyšší bod parku má 1208 m n. M. A leží v mieste, kde sa stretávajú hranice Slovenska, Poľska a Ukrajiny. Je to blízko hrebeňa hory Kremenec. Park je najmenej obývanou časťou Slovenska. V Národnom parku Poloniny žije okolo 5981 známych druhov bezstavovcov (napríklad 91 druhov mäkkýšov, 1472 druhov stejnokřídlých, 819 druhov motýľov, 403 druhov pavúkov) a 294 stavovcov. Z stavovcov to je 13 druhov obojživelníkov, 8 druhov plazov, 198 druhov vtákov a 55 druhov cicavcov vrátane rysa ostrovida, medveďa, vlka a ďalších. V roku 2004 bolo do parku reintrodukováno malé stádo zubra.


Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 48 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!