Cyklotrasa Muráň - Tisovec

Trasa začína v obci Muráň, nad ktorou sa na vrchole Cigánka týči zrúcanina Muránskeho hradu. Hrad bol postavený v 13. storočí ako kráľovský hrad. Slúžil pre ochranu obchodnej cesty z Gemeru do Liptova a Zvolena. V prvej polovici 15. storočia bol prestavaný. V 18. storočí dvakrát vyhorel a koncom tohto storočia už nebol bývania.

Z Muráňa pôjdete smerom na obce Muránska Dlhá Lúka, Revúca, Mokrá Lúka, Lubeník a Jelšava. Odtiaľ potom po červenej turistickej značke do obcí Nandraž, Rákoš a Červeňany. U Červeňan sa nachádza stará vysoká pec. Pec bola postavená spolu s železnicou v rokoch 1870-1874 a v prevádzke bola do roku 1903. V peci sa vyrábalo surové železo a je vysoká 14 metrov. Pec bola zrekonštruovaná v roku 1970.

Z Červeňan pôjdete do obcí Ploské a Ratkovské Bystré. Za nimi nasleduje prudké stúpanie až do 940 m.n.m. k vrcholu Krížna Poľana. Odtiaľ budete klesať k tunelu pod Dielikom a ďalej do Tisovca. Obec leží pod vrcholom Hradová, z ktorej je krásny výhľad na tunajšie krajinu. Práve vďaka tomuto výhľadu patrí medzi najatraktívnejšie lokality národného parku Muránska planina. Môžete tu navštíviť aj zrúcaninu tisovského hradu, ktorý bol zničený cisárskym vojskom v 17. storočí.

Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdialenosť: 62 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!