Cyklotrasa Vranov nad Topoľou - Nižný Kručov

Táto okružná trasa je náročná a vedie čiastočne cez Slanské a Ondavskej vrchy. Začína vo Vranove nad Topoľov, odkiaľ pôjdete smerom na obec Čičava. O pár kilometrov ďalej mimo túto trasu sa nachádza zrúcanina hradu Čičava. Zrúcanina hradu pochádza zo 13. storočia. Nachádza sa v nadmorskej výške 205 m n. m. Hrad poškodilo posledný Rákociho povstania v roku 1711 a od tej doby je zrúcaninou. Z hradného kopca sú nádherné výhľady na široké okolie. Hrad Čičava bol v roku 1963 vyhlásený za kultúrnu pamiatku. Od roku 2014 prebieha rekonštrukcia a záchrana hradu. Hradný areál je voľne prístupný pre návštevníkov.

Z Čičava pôjdete ďalej do obcí Merník, Kvakovce, Detrík, Matiaško, Remeniny a Hanušovciach nad Topoľov. Tu sa nachádza múzeum a unikátny Archeopark, ktorý je jediným živým archeologickým múzeom v prírode na slovenský. Je tu k videniu päť obydlia z piatich období praveku a včasného stredoveku je obohnaných palisádou so vstupnou vežou. Objekty z doby kamennej, bronzovej, železnej a slovanského obdobia sú replikou archeologických nálezov z východného Slovenska.

Z mesta potom pôjdete ďalej do obce Petrovce a po červenej turistickej značke okolo Hermanovských skál, do obcí Rudlov, Soľ, Komárany a Nižný Kručov.


Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 72 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!