Cyklotrasa Nová Bošáca - Priepasné

Trasa sa začína v dedine Nová Bošáca a odtiaľ vedie po červenej turistickej značke do obce Zemianske Podhradie. V Zemianske Podhradie sa nachádza klasicistický evanjelický kostol, ktorý tu bol postavený v 18. storočí. Má neobvyklú konštrukciu, jedná sa totiž o kruhovú stavbu. Má štvoro dvere, ktoré sú orientované podľa svetových strán a ani jedny nie sú hlavné. Ku kostolu sa dostanete, ak tesne pred koncom zámockého parku odbočíte vľavo. Ďalšou pamiatkou je renesančný zámok postavený v 17. storočí, ku ktorému patrí aj park. V parku sa nachádza mnoho vzácnych okrasných drevín a má rozlohu 3,3 ha. V súčasnej dobe slúži zámok ako dom sociálnych služieb.

Zo Zemianského Podhradie pôjdete do Moravské Lieskové, Bzince pod Javorinou, Cetuna a Staré Tury. Odtiaľ sa vydáte po zelenej turistickej značke do obcí Hrašné, Babulicov Vrch a ďalej do Matejovce a Priepasné.

Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 49 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!