Cyklotrasa Nová Sedlica - Podhoroď

Trasa začína v Bukovských vrchoch, ktoré sú súčasťou národného parku Poloniny a Východných Karpát. Národný park Poloniny leží na hraniciach s Poľskom a Ukrajinou. Vybrané oblasti parku sú zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO pod názvom Pôvodný bukové lesy Karpát.

Z Novej Sedlice vyrazíte smerom na obce Zboj, Uličské Krivé, Ulič, Kolbasov a Príslop. Odtiaľ pôjdete k vodnej nádrži Starina. Táto priehradná nádrž sa nachádza na najvýchodnejšom výbežku Slovenska. Pri jej výstavbe v 80. rokoch 20. storočia bolo vysťahovaných a zrovnané so zemou 7 rusínskych dedín. Nachádza sa na rieke Cirocha. Dosahuje maximálnu hĺbku 46 m. Bola vybudovaná pre vytvorenie zásobárne pitnej vody pre región východného Slovenska a ako zásobáreň pitnej vody pre mestá Prešov a Košice. Potom ďalej do obcí Stakčín, Kalná Roztoka, Klenová, Ubľa, Dúbrava a cez Ruský Hrabovec až do cieľa trasy.

Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 69 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!