Cyklotrasa Nováky - Bytča

Na vlakovej stanici Nováky začína trasa, ktorá vedie až do dediny Bytča. Z obce Nováky pôjdete smerom na Opatovce nad Nitrou do Bojnice. V blízkosti mesta sa nachádza hneď niekoľko atrakcií. Za návštevu rozhodne stojí Bojnický zámok. Zámok je postavený na travertínovej skale a je Národnou kultúrnou pamiatkou. Pamiatku tvoria vnútorné a vonkajšie hrad s tromi nádvoriami. Základ hradu je postavený v gotickom a renesančnom štýle. Výstavba zámku prebehla niekedy v 12. storočí. Okolo zámku je park, v ktorom sa nachádza mnoho vzácnych exemplárov vrátane Lipy kráľa Mateja, ktorá je stará 700 rokov. Udáva sa, že sa jedná o najstarší strom na slovenský. V súčasnosti je súčasťou Slovenského národného múzea a je prístupný verejnosti. Ďalšou atrakciou je travertínová jaskyňa objavená v 50. rokoch 20. storočia pod zámkom. Ďalej od mesta sa nachádza aj Zoologická záhrada Bojnice, dinopark, kalvárie alebo Čajka v oblakoch.

Z Bojnice pôjdete do obcí Lazany, Kľačno a po červenej turistickej značke k prameňu Nitry a ďalej smerom na Fačkov, Domaniža a Považské Podhradie. Nad touto dedinou sa týči zrúcanina Považského hradu. Odtiaľ dôjdete okolo Hričovského kanála až do Bytče. V meste sa nachádza renesančný zámok. Bohužiaľ však nie je príliš udržiavaný. Bol postavený v 13. storočí ako gotický hrad a postupne upravovaný do dnešnej podoby. Posledná rekonštrukcia prebehla v roku 1960. Hrad je prístupný verejnosti. 


Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 79 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!