Cyklotrasa Nove Mesto nad Váhom - Zohor

Trasa začína v Novom Meste nad Váhom. Odtiaľ trasa vedie do obce Čachtice a okolo Čachtického hradu cez obec Višňová. Nad touto dedinou je zrúcanina Čachtického hradu. Jedná sa o jeden z najznámejších hradov na slovenské. Bol postavený v 13. storočí a preslávil predovšetkým vďaka Alžbete Bátoryovej, inak známe ako Čachtická pani. O nej vznikla povesť, že pre zachovanie svojej krásy sa kúpala v krvi mladých dievčat. Za to bola odsúdená na doživotné žalári v hradnej veži.

Z Čachtíc pôjdete smerom na Častkovce a Podolie, kde môžete navštíviť park miniatúr. Potom budete pokračovať do Vrbové, Chtelnica, naháč, Trstín a Bukové. Kúsok za dedinou sa nachádza vodná nádrž Buková. Nádrž leží v Bukovské kotline a je centrom prírodná rezervácia. Nádrž slúži ako zásobáreň vody pre okolité dediny, avšak je aj vyhľadávaným rekreačným miestom. Ak by ste chceli, môžete si tu dokonca vyskúšať vodné koleso, na ktorom sa môžete vydať na okružnú plavbu. Blízko nádrže je možné sa aj ubytovať.

Od vodnej nádrže pôjdete do obcí Plavecký Peter, Plavecký Mikuláš a Plavecké Podhradie. Medzi poslednými dvoma dedinami sa nachádza najznámejšia jaskyňa Plaveckého krasu, Plavecká jaskyne. Tá sa nachádza na úpätí kopca, na ktorom leží zrúcanina Plaveckého hradu. Táto jaskyňa bola prvá verejne prístupnú jaskýň na slovenský. Vstup do jaskyne je zabezpečený kovovými bránami. Dĺžka jaskyne je 936 metrov a väčšinou býva otvorená len dvakrát do roka.

Z Plaveckého Podhradie pôjdete do obcí Sološnica, Kuchyňa, Jablonové a Zohor.  


Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 108 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!