Cyklotrasa Nový Krám - Kokava nad Rýmavicou

Trasa štartuje pri železničnej stanice Nový Krám a vedie územím Slovenského rudohoria. Toto pohorie je vďaka svojej rozlohe, 40 000 árov, najväčší na Slovensku. Najvyšším vrchom je Stolica, ktorej výška je 1476 m.n.m.. V minulosti sa v pohorí profitovali rudy. Pramení tu rieky Hron, Rimava, Ipeľ, Slaná, Bodva a Hnilec. Slovenskú rudohorie sa delí do ôsmich krajinných celkov. Sú to napríklad Veporské vrchy, Slovenský kras, Rožňavská kotlina a ďalšie. Z dediny Nový Krám trasa pokračuje ďalej údolím rieky Čierny Hron do dedín Krám a Čierny Balog. Odtiaľ pokračuje ďalej do dediny Vydrovo. Kúsok za dedinou sa nachádza Lesnícky skanzen.


Jedná sa o jedinečné lesníckej múzeum v prírode nachádzajúce sa vo Vydrovskej doline. Skanzenom vedie 4 km dlhá náučný chodník so 75 zastávkami prezentujúcimi histórii, pestovanie, ochranu a význam lesa, jeho životodarnej funkcie a krásy, ale aj prácu lesníkov, ktorí ho chránia a využívajú. Chodník je prístupná iba peším. Od Lesníckeho skanzenu pôjdete do dedín Sihla, Lom nad Rimavicou, Sekcia a ďalej údolím rieky Rimavica cez obce Salajka, Utekáč a odtiaľ už do cieľa cesty, Kokava nad Rýmavicou.

Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdialenosť: 42 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!