Cyklotrasa Oslany - Martin

Trasa sa začína na vlakovom nádraží Oslany a je dlhá takmer 82 km. Na trase Vás čaká prevýšenie 781 metrov preto je určená skôr pokročilejším cyklistom. Z vlakovej stanice pôjdete po červenej turistickej značke do obce Čereňany, Bystričany a Kamenec pod Vtáčnikom. Odtiaľ pôjdete do obcí Lehota pod Vtáčnikom, Kôš a Prievidza. Ďalej budete pokračovať smerom na Malinovú a Nitrianske Pravno. Tu sa nachádza kalvárie, ktorá zahŕňa 27 sakrálnych stavieb. Spodné časti kalvárie dominuje kostol - Kaplnka večera Pánova. Dominantou celého komplexu je horný kostol - Kaplnka Ukrižovanie. Kalvárie je zámerne stavaná v kopci, aby tvorila dominantu viditeľnú zo širokého okolia.

Z Nitrianskeho Pravna pôjdete do obce Kľačno, za ktorú nasleduje prudké stúpanie o takmer 300 metrov. Potom zídete do údolia okolo rieky vriacej a pôjdete až do Lazany. Z Lazany sa vydáte po modrej turistickej značke do obcí Valča, Trebostovo, Košťany nad Turcom a konečne Martin


Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 82 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!