Cyklotrasa Pavlovce - Slanská Huta

Trasa začína neďaleko Prešova v dedinke Pavlovce. Odtiaľ pôjdete po červenej turistickej značke smerom na Zámutov. Približne v polovici tejto časti cesty narazíte na Hermanovský a Zámutovské skaly. Oboje sú prírodné rezervácie. V Hermanovských skalách sú dva najvýznamnejšie skalné útvary Sokolie skala a Havrania skala, majú výšku stien 80 a 70 m. Ich výstupovej cesty sú III.-V. stupňa horolezecké obťažnosti. Nachádza sa tu veľmi vzácna fauna i flóra. Zámutovské skaly sú vyhlásené skalné mesto, plné sopečných útesov a veží vysokých viac ako 10 metrov. Skalné útvary majú typickú andezitové odlúčenosť a sú opradené starými povesťami o zbojníkoch aj omnoho nebezpečnejších tvoroch, ktoré tu vraj mali alebo ešte aj majú svoj domov.

Zo Zámutova pôjdete po červenej turistickej značke smerom na obce Slančík a Slanec. Nad dedinou sa nachádza zrúcanina rovnomenného hradu. Táto zrúcanina gotického hradu bola postavená v trinástom storočí, ktorý bol zničený v roku 1679. Zachovala sa z neho jedna trojpodlažná veža a niekoľko stien. Architektonicky vyniká okenný gotický lomený oblúk. Zo Slanca pôjdete do obcí Nový Salaš a do cieľa cesty, Slanská Huta. 


Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 80 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!