Cyklotrasa penzion Sivý kameň - Bojnice

Celá trasa má síce takmer 55 km, ale ak vyrazíte ráno a rozdelíte si ju na celý deň, je bez problémov zvládnuteľná. V prípade potreby je možné ju skrátiť z Prievidze, kde sa vydáte priamo do obce Cígeľ.


Z penziónu Sivý kameň vyrazíte asfaltovým zjazdíkom do Lehoty pod Vtáčnikom, kde na hlavnej križovatke nájdete cyklistický smerovník. Alebo priamo cez lesík, kde je pekne vyjazdený chodníček, ale ak sa nechcete stratiť, tak pokračujte značenou cyklotrasou do Kamenca pod Vtáčnikom, kde sa napojíte na Ponitriansku cyklomagistrálu značenú červeným C. Cyklomagistrála je z časti vedená po banskom náučnom chodníku s informačnými tabuľami. Za mestom Nováky vedie magistrála po asfaltovom cyklochodníku popri rieke Nitra s niekoľkými odpočívadlami a ani sa nenazdáte a vchádzate do Bojníc.


V Bojniciach je už len na vás, aký program si zvolíte. Na výber máte návštevu zámku, ZOO, kúpele, Múzeum praveku, kúpalisko. Odporúčame však novopostavenú výhliadku, z ktorej máte Bojnice a ich okolie ako na dlani. Stúpajte po asfaltke k autokempingu, kde odbočíte do lesa do zákazu vjazdu. Výhľad je naozaj luxusný.


Úsek z Bojníc do Prievidze ídete po asfalte. Ak už nemáte dostatok síl, odporúčame si cyklotrasu skrátiť priamo do obce Cígeľ cez Sebedražie. Ak je síl dostatek, z Prievidze okolo Židovského cintorína smerujeme na Malú Lehôtku a Hradec, kde sa asfaltka zmení na lesnú cestu, ktorá sa vinie lesmi okolo Jelenieho vrchu. Občerstvení, hor sa do sedla a opäť do kopca. Po absolvovaní prejazdu kameňolomom sme sa napojili na cestu, ktorou sme sa dostali k prírodnej chránenej pamiatke Sivý kameň a aj k rovnomennej zrúcanine hradu, odkiaľ je to už len na skok k penziónu.

Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 55 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!