Cyklotrasa Piešťany - Inovecká chata

Východná strana je dosť vlnitá, kde sa ide stále hore-dole a naopak západná strana ponúka takmer dokonalú rovinku. Ak budete mať dosť síl, môžete si dopriať aj horskú prémiu na výbornej chate pod Inovcom, kde však vedie dosť zlá cesta. Kolonádový most a Barlolamač je jedna z najväčších ikon Piešťan pri východe slnka. Z Piešťan pri Hlohovec je takmer rovinka a tak prvé kilometre naskakujú jedna radosť.

Prvý kopček začína hneď za odbočkou z hlavnej cesty smerom na Dolné Trhovište. Potom by mala nasledovať pasáž hore-dole takmer až do Topolčian. Kratčšia varianta okruhu je cez Orešany a Radošinu, ale cez Radošinu chodí veľa áut. Vyrážame z Piešťan. Po niekoľkých kilomerech jazdy uvidíte panoráma na celý Považský Inovec takmer od Hlohovca cez Marhát až po Inovec. Blížime sa k Duchonke, ak máte hlad, môžete sa zastaviť na obed na chate pod Inovcom. Ďalej uvidíte vodnou nádrž Nemečky a nasleduje časť cesty až po Trenčianske Jastrabie. Nad obcou Zlatníky je nový asfalt.

Horská prémia v podobe 8 km dlhého stúpania s prevýšením 500 m a pre cestný bike dosť škaredej cesty, ale dá sa to zvládnuť. Chata pod Inovcom sa nachádza vo výške 790 m.n.m. a jej obsluha a kuchyňa môžu byť naozaj dobrým vzorom pre veľa podnikov v mestách.

Kopček naľavo s vysielačom je Inovec - najvyšší vrch Považského Inovca s výškou 1042 m.n.n.. Vedie tam aj značená cyklotrasa, avšak to už nie je na cestný bike, ale na MTB.

Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 148 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!