Cyklotrasa Piešťany - Trenčín

Kúpeľné mesto Piešťany je plné zaujímavostí. Nachádza sa tu Balneologické múzeum Imricha Wintera, Kúpeľný ostrov alebo vodná nádrž Sĺňava. Na Kúpeľňovom ostrove sa nachádza známe Piešťanské kúpele. Je tu termálny prameň Trajan s najvyššou teplotou 69 ° C, ktorý vyviera z hĺbky 2 000 m. Súčasťou kúpeľov je aj kolonádová čiže Sklený most cez rieku Váh, ktorému dominuje dve sochy s citátmi "Najuzdravujúcejšie piešťanské kúpele" a "Vstaň a choď". Na termálnych jazierkach v kúpeľoch môžete vidieť aj nádherný lekno Victoria Regia, ktorý má priemer listov až 1 m. Vodná nádrž Sĺňava patrí medzi najznámejšie rekreačnej oblasti. Na šírku má 2 km a na dĺžku dokonca 6,4 km. Slúži ako zásobáreň vody pre jadrovú elektráreň v Jaslovských Bohuniciach. U nádrže sa nachádza umelo vybudovaný tzv. Vtáčí ostrov, ktorý je chránenou prírodnou rezerváciou zapísanou na zozname UNESCO.

Z Piešťan pôjdete okolo Biskupského kanála do obcí Brunovce, Potvorice a Nového Mesta nad Váhom. Tu prejdete rieku Váh a pôjdete okolo nádrže Zelená voda smerom na Beckov. V obci nachádza zrúcanina rovnomenného hradu. Hrad bol postavený v 11. alebo 12. storočia a je opradený mnohými legendami. Hovorí sa napríklad, že hrad vznikol na želanie jedného blázna, ktorý svojmu pánovi robil takú radosť, že mu za to pán prisľúbil splniť akékoľvek želanie, a tak si blázon prial, aby na mieste, kde ukázal, bol do roka a do dňa postavený hrad . Tiež sa hovorí, že sa z priepasti blízko hradu ozýva nárek bývalého pána hradu Ctibora, ktorý sem spadol po tom, čo zo zlosti do priepasti zvrhol žobráka, ktorý prišiel prosiť o jedlo. Preto sa vraj toky Váhu uberajú tichším krajom.

Z Beckova pôjdete ďalej do obcí Opatovce, Biskupice a odtiaľ až k Trenčianskemu hradu. Hrad je chránenou národnou kultúrnou pamiatkou Slovenska a bol postavený v 12. storočí. 


Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: MTB (horské)

Vzdialenosť: 46 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!