Cyklotrasa Piešťany - Trenčín

V Piešťanoch začína trasa, ktorá vedie okolo Biskupického kanála až k Trenčínskému hradu. Z Piešťan pôjdete smerom na Horná Streda, Považany, Nové Mesto nad Váhom a odtiaľ do Beckova. V obci sa nachádza zrúcanina rovnomenného hradu. Hrad bol postavený v 11. Alebo 12. storočia a je opradený mnohými legendami. Hovorov sa napríklad, že hrad Vznikol na želanie jedného blázna, ktorý svojmu pánovi robil takú radosť, že mu za to pán prisľúbil splniť akékoľvek želanie, a tak si blázon priali, aby na Mies, kde ukázal, bol do roka a do dňa postavený hrad .

Z Beckova pôjdete cez Rozvadze a Opatovce do Trenčína. Tu rozhodne nevynechajte návštevu miestneho hradu. Spolu so Spišským hradom a s hradom Devín patrí Medzi najrozsiahlejšie hrady v Európa. Hrad slúžil k stráženie obchodnej cesty spájajúce oblasť SEVERNÉHO Uhorska a stredoslovenských banských miest s Čechami, Moravou, Sliezskom a Poľskom. Prvé zmienky o hrade pochádza už z 11. storočia. Hrad počas svojej existencie vystriedal hneď niekoľko majiteľov, jedným z najvýznamnejších bol Matúš Čáka, ktorý vlastnil ďalších 50 hradov. Vďaka svojmu obrovskému bohatstvu sa stal slávnym pánom Váhu a Tatier. V areáli hradu si môžete prehliadnuť kasárne, hladomorňa, delovú baštu alebo studňu lásky. Kasárne v dnešnej dobe slúži pre expozíciu stredovekých a novovekých zbraní. Hladomorňa bola pôvodne postavená ako vyhliadková veža.

Kúsok od delovej bašty je studňa lásky, ku ktorej sa viaže povesť o láske tureckého mladíka Omara ku krásnej Fatime. Fatima bola zajatkyne hradného pána Štefana Zápoľského a na to, aby ju Omar vyslobodil, musel vykopať na Trenčianskom hrade do tvrdej skaly studne. Po Troch ROKOCH kopaním So svojimi druhmi sa mu to Napokon podarilo. Prvú Času vody podal Omar Zápoľskému so slovami: Vodu máš Zápoľský, ale srdce nemáš. Keď Omar odviazal oslobodenú Fatimu na koni z hradu, zachytil sa ho závoj na šípovom kriku. Na tomto Mies stál najstarší hostinec v Trenčíne, ktorý sa Pôvodne nazýval Závoj, dnes tu nájdeme reštauráciu Fatima.


Náročnosť cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 46 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!