Cyklotrasa Povážská Bystrica - Nimnica

Tento okruh vedie od vodnej nádrže Nosice až do chránenej krajinnej oblasti Kysuce a späť. Začína sa v Považskej Bystrici, kam môžete dôjsť vlakom. Odtiaľ pôjdete cez rieku Váh a okolo Hričovského kanála do obce Považskej Podhradie. Tu sa nachádza zrúcanina Považského hradu. Hradu sa inak tiež hovorí Hrad Bystrica. Hrad bol postavený v 13. storočí a slúžil pre ochranu dôležité obchodné cesty. V roku 1543 hrad zasiahol obrovský požiar, ktorý ho značne poškodil. Z obavy, aby sa hrad nestal sídlom povstalcov, ho v roku 1698 nechal cisár zničiť.

Odtiaľ pôjdete smerom na obce Jasenica, Stupné a Papradno. Kúsok za mestom vojdete do chránenej krajinnej oblasti Kysuce, kde prejdete dedinky Majer, Ostravice a Podjavorník. Kúsok za ním prídete na najvyšší bod trasy, sedlo Adamkov. Nachádza sa v nadmorskej výške 870 metrov. Odtiaľ pôjdete po modrej turistickej značke až do obce Pagaňov, za ktorou sa nachádza hranica oblasti Kysuce. Potom pôjdete do obcí Dolná Mariková, Udiča a okolo nádrže Nosice do cieľa cesty. 


Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 59 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!