Cyklotrasa Prievaly - Hrádok

Trasa začína v obci Prievaly, odkiaľ pôjdete smerom na obce Cerová a Jablonica. Tu sa nachádza rovnomenný kaštieľ. Bol vybudovaný na prelome 16. a 17. storočia na mieste staršieho hrádku. Nanešťastie vyhorel za nedlho po jeho výstavbe, a to v roku 1704. V rovnakom roku ho nechal barón Labšanský opraviť. Po roku 1935 slúžil ako sýpka, po vojne tu bola škola a neskôr sklad. Dnes je kaštieľ v súkromnom vlastníctve a areál nie je udržiavaný. K zámočku navyše prilieha trojkrídlová barokový hospodárska budova.

Z Jablonica pôjdete do obcí Osuské, Hradište pod Vrátnom, Brezová pod Bradlom, Dolná Košariská a Košariská. Odtiaľ po modrej turistickej značke do obcí Podkylava, Krajné, Hrachoviště a Višňová. Blízko dediny sa nachádza zrúcanina neblaho presláveného Čachtického hradu. Hrad získal svoju desivú históriu vďaka Alžbete Báthoryovej, ktorá sa tu údajne pre udržanie svojej krásy kúpala v krvi mladých dievčat. Hrad bol postavený počas 13. storočia ako strážny hrad chrániaci západnej hranici Uhorska. V rokoch 2012 až 2014 tu prebiehala náročná rekonštrukcia. Zrúcanina je prístupná verejnosti.

Z Višňové pôjdete smerom na obce Čachtice, Nové Mesto nad Váhom, Rakoľuby Kočovce a Hrádok

Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 70 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!