Cyklotrasa Prievidza - Šútovské sedlo

Vyrážame z Prievidze smerom na prímestskú časť Bojníc Kúty. Po asfaltovej ceste rýchlo prefrčíme okolo rodinných domov nad Kútmi a na prvej odbočke odbočíme vľavo. Ešte stále ideme po asfaltke, neskôr po polnej ceste, popod priehradu a vyjdeme v Kanianke. Pustíme sa doľava a po hlavnej ceste prejdeme cez Kanianku. Spustíme sa dolu kopcom smer Bojnice. Po 200m treba zabočiť vpravo do lesa na kamenistú cestu a ísť ponad hlavnú cestu.


Vyjdeme na starej zničenej asfaltke. Mierne stúpame štrkovou cestou až po najbližšiu križovatku, kde zabočíme vľavo a pokračujeme stupákom na Bohátku. Z Bohátky pokračujeme po žltej značke na Šútovské sedlo. Ďalej po červenej smer Vendelín. Je to rýchly zjazd po širšej ceste. Z Vendelína stále po červenej úzkej a divokejšej ceste do Bojníc. Z Bojníc si ešte vyšlapeme po asfalte okolo kúpaliska Čajka až na autokemp. Z autokempu je to pohodová jazda šotolinou po žltej turistickej značke na Vendelín.


Teraz po zelenej znova na Bohátku. Všetko je to nenáročná jazda lesom. Na Bohátke je navyše aj prameň. Z Bohátky sa spustíme zjazdom po žltej do Dubnice. Po prejdení okolo futbalového ihriska žltá nenápadne odbáča vpravo cez lúku popri rodinných domoch a vyjde na okraji Dubnice.

Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 27 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!