Cyklotrasa Púchov - Vršatské Podhradie

Trasa začína na železničnej stanici v Púchove. Odtiaľ vedie do Horné Breznice, Zubák a do dediny Lednica. Okolo nej sa nachádza hneď niekoľko zaujímavostí. Za zmienku rozhodne stojí prírodná rezervácia Lednické skalky, zrúcanina hradu Lednica alebo ďalšie prírodné rezervácie, Lednické bradlo. Hrad Lednica tu stojí od 13. storočia. V 15. storočí sa stal útočiskom lúpežných rytierov. Po potlačení habsburského povstania v roku 1970 bol vypálený a odvtedy chátra. Vstup do zrúcaniny je len na vlastné nebezpečenstvo, avšak je potrebné upozorniť na to, že sa podcenenie nebezpečnosti tejto zrúcaniny stalo niekoľkým ľuďom osudným.

Z Lednice pôjdete po modrej turistickej značke do obce Červený Kameň a cez Vršatské bradlá do Vršatského Podhradie. Nad dedinou sa týči zrúcanina hradu Vršatec z 13. storočia. Nachádza sa v nadmorskej výške 805 metrov a bol postavený ako reakcia na vpád Mongolských kmeňov. Miesto, kde sa nachádza zrúcanina hradu však bolo osídlené už v dobe bronzovej, čo dokázal archeologický prieskum. Na začiatku 18. storočia bol hrad obsadený povstaleckými vojskami, ktorá ho musela neskôr odovzdať cisárovi. Hrad bol nakoniec zničený a prakticky zrovnaný so zemou cisárskymi vojskami. 


Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 29 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!