Cyklotrasa Rákoš - jezero Izra

Cyklistická trasa začína v Rákoši a až po odbočku Slanec - Izra budete šliapať do pedálov po dosť frekventovanej hlavnej ceste a do dosť prudkého stúpania. Na križovatke odbočíte vpravo a tým pádom opustíte hlavnú cestu. Po prechode cez plynovod a kratšom stúpaní sa cesta rozdeľuje. Po niekoľko sto metroch sa nám naskytne nádherný výhľad na zrúcaninu Slanského hradu.


Ďalej stúpate stále do mierneho kopca v okolí prekrásnej prírody so zaujímavými kamennými poľami. Po asi 7,5km budete prechádzať okolo studničky, kde je možné si oddýchnuť na pekne upravených lavičkách. Po kratšom oddychu nasleduje 3km trochu prudšieho stúpania. Na začiatku sa môžete držať žltej turistickej značky ku chate Kopáska.


Pri chate sa oplatí zdržať trochu dlhšie a vychutnať si výhľad na Východoslovenskú nížinu. Budete mať pocit, že dovidíte až na Ukrajinu. Od chaty sa po tej istej trase vrátite na miesto, odkiaľ cyklotrasa pokračuje pekným zjazdom na jazero Izra. Cestou sa môžete ešte zastaviť pri prameni Sv.Františka, kde je možné nabrať vodu. Na jazere Izra sa môžete okúpať alebo občerstviť v bufete a vychutnať si nanuky a čapovanú kofolu. Cesta späť vám ubehne pomerne rýchlo, keďže sa väčšinou iba veziete z kopca.

Náročnosť cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 14 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!